Különleges programmal várták a résztvevőket a XII. Magyar Kultúra Napi Bálon. A partiumi település múzeumában 2020. január 25-én megtartott ünnepi rendezvény teljes bevételét a Böjte Csaba atya által vezetett Dévai Szent Ferenc Alapítványhoz tartozó, székelyhídi Gyermek Jézus Gyerekotthon támogatására fordítják. Az esemény fővédnöke Belánszky-Demkó Zsolt, az Agrárminisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára volt.
A köszöntők sorát Béres Csaba, a város polgármestere nyitotta meg, aki büszkén mondhatta el, hogy a jótékonysági rendezvényre két nap alatt elfogyott az összes, mintegy 260 jegy. Az elöljáró kiemelte, hogy ezzel a rendezvénnyel Székelyhíd „becsempészte” magát Bihar megye kulturális életébe. Ezt követően a helyettes államtitkárt képviselő Névai Gábor köszöntőjében hangsúlyozta, a magyar érdekeket akkor tudjuk hatékonyan érvényesíteni kifelé, ha a magyarok szót értenek egymással. „Nem tudunk mindenkinek segíteni, de mindenki tud segíteni valakinek” – tette hozzá Ronald Reagant idézve, miközben átadta a minisztérium ajándékait a gyermekotthonnak, amelyet annak vezetője, Böjte Csaba vett át. Ezután az itt élő gyerekek mutattak be népzenés-néptáncos koreográfiát, majd dr. Pálfi József, a Partiumi Keresztény Egyetem rektora, az esemény kulturális védnökeként állt a mikrofonhoz. Egyebek mellett a szomszédos Kiskerekiben eltöltött gyerekéveinek emlékei mentén beszélt az Érmellék sokszínűségéről, ugyanakkor egy nagy horderejű bejelentést is tett: „a talpra állított regionális egyetem” vezetőségének felajánlása értelmében azokat a Böjte Csaba otthonaiban élő fiatalokat, akik leérettségiznek, tandíjmentesen fogadják a PKE-n és a kollégiumban is díjmentesen lakhatnak.
Cseke Attila szenátor, az RMDSZ megyei elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy annak a közösségnek van jövője, melynek tagjai gondjukat viselik egymásnak. Később a Zajgó néptánccsoport tagjai csíkszentdomokosi táncokat adtak elő, majd Szabó Ödön parlamenti képviselő kapott szót. Az RMDSZ megyei ügyvezető elnökének felvezetésére a jelenlévők tapssal köszöntötték az előző napon születésnapját ünnepelt Böjte Csabát, akinek munkáját méltatta a politikus. Kifejtette: döntéseket négy alapelv mentén hozunk általában, ezek a biztonságérzet, a haszonelv, a népszerűség és a helyesség. Böjte Csaba utóbbit helyezte az előbbiek mindegyike elé, élő példát mutatva mindannyiunknak. Ezután a szerzetes beszéde következett, aki a száz esztendeje történtekre helyezte a hangsúlyt, kifejtve, hogy Erdély népei az idők során sok jót tettek egymással, s az addig felépítettek omlottak össze a trianoni döntés után. A „duzzogás” azonban csak szegényebbé tesz, és ezért előremutató módon kell gondolkodni és cselekedni, a határok húzogatása nélkül kell megoldást találni a helyzetre, amelyre szerinte a legjobb válasz, hogy idén szeptember 13. és 20. között Budapesten tartják az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust, amikor „minden nép fia együtt lesz Krisztus lábánál, a magyar fővárosban”.
A bál egyik fénypontja „Stílus és tradíció címmel” Hampel Katalin divattervező bemutatója volt, amely ötvözte a modern és a hagyományos magyar öltözködési stílusjegyeket. A nem beavatottak számára meglepetésként hathatott, hogy nemcsak hivatásos manökenek viselték a budapesti szalon ruháit, hanem helyi kiválasztottak is. A zenei aláfestésről Sáfár Mónika Jászai Mari-díjas színművész operett-musical összeállítása gondoskodott.