Szakterület: mezőgazdasági építkezés, hegyvidéki gazdálkodás
Tel: +40 757 593 926 E-mail: UhJXGjR6YkT2kObWlob2suYmFybmFiYXNAc3pla2VseWdhemRhLnJv
A nevem Mihók-Bogdán Barnabás, 1993-ban születtem Gyimesközéplokon, ahol kisebb tanulmányi kitérőt leszámítva, azóta is élek. Elemi tanulmányaimat a helyi Majláth Gusztáv Károly általános iskolában végeztem. Hálás szívvel gondolok vissza akkori tanítóimra, tanáraimra, mert nem nemcsak tanítottak, hanem neveltek is. Tanítottak az értékeink megismerésére és neveltek azok tiszteletére, szeretetére. Szüleim gyári munkásként keresték a kenyeret, emellett háztáji állattartással próbálták előteremteni az egészséges ennivalót a család asztalára. Az állatok takarmányát a meredek gyimesi lejtők adták, amelyek belém oltották a kétkezi munka és a verejtékkel szerzett kenyér szeretetét és megbecsülését. Románia Európai Uniós csatlakozása előtt a térségre kizárólag a háztáji gazdálkodás volt jellemző, amely csak jövedelemkiegészítést jelentett a családoknak, így az egyetlen „kitörési” lehetőségem a tanulás maradt.
Gyimesközéplokról az utam a csíkszeredai Márton Áron Gimnáziumba vezetett, ahol matematika-informatika szakon végeztem és a sikeres érettségit követően Kolozsváron kezdtem meg felsőfokú tanulmányaimat, a Műszaki Egyetem építőmérnöki karán. Nem annyira tudatos, mint amennyire helyzet szülte döntés volt ez, de időközben megtaláltam benne a hivatást és a motivációt, hogy minél magasabb szinten elsajátítsam ezt a gyönyörű szakmát. Kolozsvárra költözésem pillanatában rengeteg kétely motoszkált bennem, de egy dologban biztos voltam, hogy tanulmányaim befejeztével haza fogok költözni, itthon fogok élni, mert hiszem és vallom, hogy az ember lelke csak egy helyet érezhet otthonának. Ez a pillanat 2018-ban jött el miután sikeresen disszertáltam szerkezeti szakmérnök szakon és hátrahagyva a nagyváros nyújtotta szakmai karrier lehetőségeket, immáron családapaként hazaköltöztünk szülőfalumba, Gyimesközéplokra.
Munka mellett nagyon megszerettem a kertészkedést és a sertéstenyésztést, amivel a mai napig foglalkozom. Ezen érdeklődési körökkel felvértezve, nem kellett sokat gondolkodnom, hogy újabb egyetemi kalandba vágjak bele, amikor is értesültem a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Székelyudvarhelyen működő Vidékfejlesztési Agrármérnök képzéséről, amelyre 2021 őszén be is iratkoztam. Szakmailag egy új kihívást, magánéletben pedig rengeteg új kapcsolatot, lehetőséget kaptam.
A Székely Gazdaszervezetek Egyesületének mezőgazdasági építkezéssel és hegyvidéki gazdálkodással foglalkozó falugazdászaként ezen két szakmában szerzett tudásomat és tapasztalatomat próbálom kamatoztatni annak érdekében, hogy az őseinktől örökölt kultúrtáj értékeit megőrizhessük és korszerű köntösbe öltöztetve az itt élők megélhetésének, megmaradásának szolgálatába állíthassuk.