2020. szeptember 18-án dr. Nagy István miniszter úr a Szatmár Vidékfejlesztéséért Egyesület meghívására Nagykárolyba és Székelyhídra látogatott, ahol több gazdatalálkozón vett részt.

A program keretében miniszter úr többek között egyeztetett Magyar Lóránd romániai országgyűlési képviselővel,  Kovács Szabolccsal, a Szatmár Vidékfejlesztéséért Egyesület elnökével, Pataki Csabával, a Szatmár Megyei Tanács elnökével, Cseke Attilával, az RMDSZ Bihar megyei elnökével, Pásztor Sándorral, a Bihar Megyei Tanács elnökével, valamint Béres Csabával, Székelyhíd polgármesterével.

















A gazdatalálkozókon Dr. Nagy István hangsúlyozta, hogy a járványhelyzet miatt megváltozott a világ, és az egészségügyi következmények mellett negatív gazdasági hatásokra is számítanunk kell, amelyek az anyaország mellett ugyancsak erősen érintik a külhoni magyar közösségeket. A járvány és a gazdasági nehézségek ellenére azonban a külhoni magyar gazdálkodók nincsenek magukra hagyva, az érdekképviseletüket ellátó civil agrárszervezetek munkája, valamint a Kárpát-medencei Falugazdász Program pénzügyi háttere a jelen nehéz körülmények közepette is biztosított.

Az agrárminiszter arról is szólt, hogy a Magyar Kormány a jövőben is kiemelt figyelmet fordít mindazon programok támogatására, amelyek megvalósulása – a helyi gazdák összefogásán alapulva – értékteremtő, jövőt építő gazdasági vállalkozásokat hoz létre, ugyanis a fenntartható gazdálkodás alapja a helyi közösség. Ez az agrárium fejlesztésének legfontosabb pillére.

A program részeként Miniszter úr vándorbölcsőt adományozott egy székelyhídi és egy nagykárolyi család részére. 
























Dr. Nagy István elmondta, hogy a vándorbölcső program Magyarországon immáron több éve sikeresen működik, melyhez az idei évben az Agrárminisztérium is csatlakozott. Ennek keretében a Partiumban a Szatmár Vidékfejlesztéséért Egyesületen keresztül a mezőgazdasággal, agráriummal foglalkozó családok részére fél éves időtartamra a tárca 1-1 bölcsőt adományoz, amelyet fél év múltán egy újabb mezőgazdasággal foglalkozó család használhat. A bölcső az emberi lét folyamatosságának egyik legszebb jelképe. A mozgalomhoz való csatlakozással arra szeretnénk ösztönözni a kisközösségeket, hogy elevenítsék fel magukban azt a régi hagyományt, amikor a kisbabákat még bölcsőben ringatták és a kiságyak több nemzedéken keresztül családról családra jártak - ismertette a miniszter.