Második alkalommal szervezte meg július 10. és 12. között a Turul Expo nemzetközi termékkiállítást a Kárpátaljai Magyar Vállalkozók Szövetsége. A KMVSZ célja a rendezvénnyel, hogy bemutatkozási és kapcsolatteremtési lehetőséget teremtsen a Kárpátalján élő és dolgozó vállalkozóknak, gazdálkodóknak, valamint a szolgáltatói terület képviselőinek.
A Tiszapéterfalvai Vidámpark területén megrendezett II. Turul Expo július 10-én a késő délutáni órákban vette kezdetét, melynek első etappja a XX. Ének-, Zene-, Néptánc- és Kézművestábor klasszikus zenei hangversenye volt.
A Turul Expo megnyitóján elsőként Virág László, a KMVSZ elnöke köszöntötte a szép számban megjelent érdeklődőket, kiállítókat. Beszédében hangsúlyozta, hogy ez a kiállítás azért jött létre, hogy a kárpátaljai gazdálkodók, vállalkozók találkozhassanak egymással, hiszen hasonló jellegű, magyar vonatkozású kiállítás nincs Kárpátalján, ez pedig különösen fontos, hiszen a Expo is az összetartozást erősíti. A jelenlegi nehéz helyzetben egyre többen hagyják el Kárpátalját, ám a kiállítók jelenléte egyértelműen mutatja, hogy vannak még, akik tenni igyekszenek boldogulásukon túl a Kárpátalján magyarként való megmaradásért is. Ezt pedig fontos megmutatni a felnövekvő nemzedéknek is, hogy a jövőben is legyenek jó magyar gazdák, gazdálkodók Kárpátalján - zárta szavait elnök úr.
Dr. Torda Márta, a Földművelésügyi Minisztérium Nemzetközi és Kárpát-medencei Kapcsolatok Főosztályán belül működő Kárpát-medencei Együttműködés Osztályának vezetője köszöntőjében először Tóth Katalin helyettes államtitkár asszony szívélyes üdvözletét és jókívánságait tolmácsolta, majd arra emlékeztetett, hogy a KMVSZ már évek óta a Földművelésügyi Minisztérium szakmai partnere, s a tárca a szövetségen keresztül támogatja a Kárpátalján nehéz helyzetbe került magyarokat, akiknek kb. 70%-a mezőgazdasággal foglalkozik, abból próbálja meg fenntartani családját. A Magyar Kormány a kárpátaljai magyarság mögött áll, mert fontosnak tartja a szülőföldön való megmaradás segítését.
A termékkiállításon több, mint 40 kiállító vett részt, köztük több méhész, kézműves, mezőgazdasági kistermelő és borász. De képviseltette magát több civil szervezet is, és bemutatta munkáját számos festő, virágkertész, farmergazda, kézműves sajtkészítő, bőrdíszműves, nyúltenyésztő, hordókészítő és fafaragó is.