Bustya Attila
falugazdász – elérhetőségek: 0040-740-064-373; LeNcsEi5WjZQYYnVzdHlhLmF0dGlsYUBzemVrZWx5Z2F6ZGEucm8=
Az én gépészmérnöki pályafutásom Csíkszeredában kezdődött. Itt születtem és nőttem fel, és innen indultam egy olyan úton, amely tele volt innovációval és eltökéltséggel.
Az oktatási útjaim a Petőfi Sándor Általános Iskolában kezdődtek, majd a Márton Áron Elméleti Líceumban folytattam tanulmányaimat. Ezek az első évek biztosították az alapot, amelyre a jövőbeli karrieremet építettem.
Ezt követően az egyetemi tanulmányaim kerültek előtérbe.
Az oktatási útjaim 2006-ban kezdődtek, amikor a Dimitrie Cantemir Egyetemen tanultam közgazdaságtant 2006 és 2009 között. Ez az időszak szilárd alapot nyújtott a tudásomnak és a karrieremnek, majd párhuzamosan a közgazdaságtannal elkezdtem a gépészmérnöki szakot a Petru Maior Egyetemen.
Ez az egyetemi tapasztalat mélyítette el a szakterületem iránti érdeklődésemet és készségeimet.
Első munkahelyem a Foris Engineering volt, ahol 2009 és 2010 között dolgoztam gyakornokként, belügyi égésű motorok mechanikai szétszerelésével és összeszerelésével, probléma diagnózisával és javításával.
2010-ben az Egyesült Államokban bővítettem horizontjaimat, mint műszaki rajzoló a Exact Roofingnél. Ez a nemzetközi tapasztalat megerősítette mérnöki perspektívámat.
2011-ben Romániába visszatérve egy Asszisztens Szabadalomszakértői szerepben dolgoztam az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) szolgálatában, tovább mélyítve a szellemi tulajdonjogok terén szerzett ismereteimet.
2013 és 2015 között az oktatásban mélyültem el igazán, amikor is mesterdiplomát szereztem alternatív hajtásláncok terén a Transilvania Műszaki Egyetemen. Ez az időszak jelentős lépés volt a technológiai innovációk terén történő specializáció felé.
2013 és 2015 között megalapítottam a ColibriLabs vállalatot, amely magas repülési drónok fejlesztésével foglalkozott. Több startup versenyt sikerült megnyernünk, köztük Magyarország legígéretesebb startupja címet, melynek eredményeként eljutottunk a Pioneers fesztiválra Ausztriába.
2015-től a drónokkal való munkámat a Spider Drone Security vállalatban folytattam, ahol társtulajdonosként többféle szerepet töltöttem be: igazgató és műszaki vezető szerepkört, mechanikai és elektronikai tervezéstől kezdve a PLC programozásig és a gyors prototípuskészítésig.
Ennek a munkának a gyümölcse egy Guinness Világrekord repülési időtartamban, ami tanúsította az innovációs szellemünk erejét.
2019 egy kulcsfontosságú év volt a karrieremben, amikor is mérnöki pozícióban csatlakoztam a Siemens Energy csapatához. Itt a gyorsreagálású gázturbinák üzembehelyezésével foglalkoztam. Projektvezetői pozíciót is betöltöttem, amelynek során a Volkswagen wolfsburgi gyára a szénből működtetett erőműről gázturbinákra való átállását koordináltam, egy több mint 40 millió eurós projekt keretében.
Ezen felül vállaltam a kihívást, hogy az elektromos beüzemelésért feleljek a Krško atomerőmű gyors reagálású tartalék erőművének kiépítése során. Több országban is dolgoztam, amelyeket sokan "magas kockázati" országként vannak besorolva. Rendkívül értékes tapasztalat volt, melynek során sikerült alkalmazkodnom nagyon változatos és színes munkakultúrákhoz.
Karrierem során a szaktudásomat megosztottam számos eseményen, mint például a bécsi "Dronok Háborúja" konferencián, valamint a Mobile IT Conference és a Mobile Marketing Innovation Day rendezvényeken, ahol a precíziós mezőgazdaság területén tartottam előadásokat.
Munkám mellett számos érdeklődési területem is van, mint például a motorsport, a túrázás, a halászat, a programozás és az általános technológiai, tudományos és a kiberbiztonság.
Pályafutásom folyamatosan fejlődik, és eltökélten törekszem az innováció és a mérnöki szaktudásomat kamatoztatni és alkalmazni.
Jelenleg aktív tanulmányokat folytatok számítógépes hálózatok, felhő alapú számítástechnika, kiberbiztonság és Linux operációs rendszerek programozása terén, melyeket nemzetközileg elismert tanusítványokkal hitelesítek a Computing Technology Industry Association, CISCO által.