Az ökológiai szemléletű kertészkedést népszerűsíti a Szatmári Gazdák Egyesülete

Publikálva: 2018. május 2.

Tematikus rendezvénysorozatot indított a Szatmári Gazdák Egyesülete, melynek célja a fenntartható ökológiai kertészkedési módszerek széles körű megismertetése a gazdákkal, valamint a tájfajták termesztésének népszerűsítése.

Eddig két találkozót szerveztek Szatmárnémetiben, melyre elsősorban olyan gazdálkodókat vártak, akik kisebb területeket művelnek és nyitottak a természetbarát eljárások iránt.

Márciusban Vetőmagbörzét tartott az egyesület, amely nagy sikertnek örvendett a látogatók körében. A program fő célja azt volt, hogy a kertészek találkozzanak, és megismerkedjenek egymással, valamint szaporítóanyagot cserélhessenek. A hangulatos találkozón Fülöp Tihamér biológus a tájfajták jelentőségéről tartott előadást, Umhauser Valéria kertészmérnök pedig arról beszélt, miként érdemes szőlőt termeszteni háztáji gazdaságban, illetve a gyümölcs- és fűszernövény-termesztés lehetőségeit is vázolta.



Április végén pedig Palántabörzét tartott a szervezet, melynek sikeréhez nagymértékben hozzájárult, hogy az eseményt megtisztelte jelenlétével dr. Gyulai Iván, az Ökológiai Intézet a Fenntartható Fejlődésért Alapítvány elnöke, aki a mélymulcsos kertészeti módszerről tartott előadást.



A Szatmári Gazdák Egyesülete a jövőben is folytatja a fenntartható ökológiai kertészkedést népszerűsítő eseménysorozatát, a következő alkalommal arról lesz szó, hogy a kertekben az élő állatok irtása helyett miként lehet úgy gazdálkodni, hogy a biológiai sokféleség fenntartása mellett hasznot érjünk el a zöldség- és gyümölcstermesztésben.

Az egyesület kiemelt céljai között szerepel egy olyan bemutatókert és génbank kialakítása, ahol környezetbarát módszerekkel termesztenek szatmári tájfajtákat bemutató zöldségeket, gyümölcsöt és fűszernövényeket.

Menü

Főoldal

Navigáció